Pievienots: 15.05.2014

Diskusija un fotoizstādes atklāšana “Brīvības kurpēs”.15. maijā plkst. 18.00 Ziemeļvalstu valodu centrā Nordisk norisināsies Norvēģijas konstitūcijas divsimtgadei veltīts pasākums “Brīvības kurpēs”.

Pasākuma pirmajā daļā tiks veidota publiska diskusija par Norvēģijas konstitūcijas rašanās vēsturiskiem aspektiem, kopīgo un atšķirīgo Skandināvijas un Baltijas demokrātijas un politiskās kultūras attīstībā, kā arī Ziemeļvalstu un Latvijas mūzikas tradīcijās un kultūrā. Diskusijas moderators Jānis Matulis. Dalībnieki: Snorre Karkonens – Svensons, fotogrāfe Daiga Kalniņa, mūziķis un komponists Raimonds Tigulis un žurnālists Didzis Melbiksis.

Pasākuma otrajā daļā tiks atklāta fotogrāfes Daigas Kalniņas 17. personālā fotogrāfiju izstāde „Dzīves tērps”. Izstāde dzīvīgi rāda tautastērpu valkāšanas tradīcijas Latvijā un Norvēģijā. Tā nones tautastērpu no skatuves uz sadzīvi.
Izstāde neparastā veidā sastapsies ar Norvēģijas valsts svētkiem – Konstitūcijas dienu, 17. maiju. Tieši Norvēģijā gūtie iespaidi un 17. maija svētki, kuru svinētāji - norvēģi - tērpjas lielākoties tautastērpos, devuši galveno ierosmi šī foto projekta idejai – vizuālā pētījumā salīdzināt Norvēģijas un Latvijas tautastērpu valkāšanas īpatnības, jo gan Norvēģijā, gan Latvijā ir vairāk kā 100 līdz 200 dažādu novadu tautastērpu paraugu.
Katrs interesents tiek aicināts apmeklēt pasākumu Ziemeļvalstu valodu centrā Nordisk, Skolas ielā 21, 2. stāvā, 209. birojā. Ieeja pasākumā bezmaksas.


Uz sarakstu