Pievienots: 03.03.2013

Nordisk piedalās Eiropas Valodu dienas pasākumos

Ziemeļvalstu valodu centrs Nordisk sadarbībā ar Latviešu valodas aģentūru arī šogad piedalījās Eiropas valodu dienas pasākumos.

23.septembrī pulcinājām Ziemeļvalstu draugus Norvēģu valodas klubiņā, ko rīkojām sadarbībā ar Norvēģijas Karalistes vēstniecību Rīgā.

Šoreiz vakara tēma bija “Norsk” un tāpēc runājām, klausījāmies un diskutējām par norvēģu valodas īpatnībām, dažādiem norvēģu dialektiem un jaunnorvēģu (nynorsk) valodu. Ar priekšlasījumiem uzstājās mūsu pasniedzēji no Norvēģijas Gunnsteins Hūsa un Peuls Haukebē. Vakara gaitā grupu darbos mācījāmies valodu, iepazināmies ar Nordisk topošās grāmatas projektu “Norvēģu valodas gramatika”, baudījām kādu īpašu norvēģu ēdienu un klubiņa noslēgumā skatījāmies norvēģu filmu. Klubiņa viesi varēja arī nobalsot par sev tīkamāko Norvēģu valodas gramatikas grāmatas vāku.

Savukārt Filmu pēcpusdienā 28.septembrī skatījāmies norvēģu filmu, kas skatītājiem raisīja pārdomas par dzīvi un iedzīvošanos svešā valstī, par sadzīvošanas mākslu vienam ar otru un par to, ka māju izjūta lielā mērā ir atkarīga nevis no vietas, bet gan attieksmes.

Esam gandarīti, ka Ziemeļvalstu valodu centra Nordisk rīkotie pasākumi guva lielu atsaucību un tajos valdīja priecīga, radoša un draudzīga gaisotne. Labprāt piedalīsimies Eiropas valodu dienas pasākumos arī nākamgad!

BILDES no pasākuma šeit


Uz sarakstu