Pievienots: 03.03.2013

Omulēšanās un humors Dāņu valodas klubiņā 2.decembrī

Ziemeļvalstu valodu centrs Nordisk sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas dāņu valodas studentiem jau otro reizi organizē Dāņu valodas klubiņu un šoreiz vakara tēma bija “Dāņu humors un omulība” (Dansk humor og hygge).

Vakara pirmajā daļā savā pieredzē dalījās uzaicinātie viesi. Dānijas vēstnieks Latvijā Pērs Karlsens (Per Carlsen) iejutās eksperta lomā, stāstot par dāņu humoru. Par ko dāņi smejas, par ko nedzen jokus – to visu varēja pajautāt vēstniekam vakara gaitā. Dāņi prot gan smieties, gan arī omulēties. Dāņu valodā ir kāds īpašs vārds hygge, kas latviešu valodā nozīmē omulība. Par omulību dāņu garā stāstīja dānis “Muffins and More” līdzīpašnieks Džeks Hansens (Jack Hansen).

Vakara otrajā daļā visi bija laipni aicināti piedalīties viktorīnā par Dāniju un dāņu Ziemassvētku rotājumu gatavošanas darbnīcā, kā arī kopīgi noskatījāmies kādu patiesi jautru dāņu filmu.

Sakām lielu paldies visiem dalībniekiem, viesiem un čaklajiem palīgiem, un jo īpaši Almai Bernhardai, Dacei Putniņai un Latvijas Kultūras akadēmijas dāņu valodas studentiem par vakara organizēšanu, kā arī Dānijas vēstniecībai Rīgā par atbalstu.


Uz sarakstu